Tytuł


„Kasieńka" – spektakl teatralny dla młodzieży program Teatr Polska

„Kasieńka" – spektakl teatralny dla młodzieży program Teatr Polska

"Kasieńka" to spektakl dla młodzieży w ramach projektu Teatr Polska
KASIEŃKA to spektakl dla widzów od 10 lat na podstawie nagradzanej powieści Irlandki Sarah Crossan, obecnie jednej z najbardziej cenionych autorek książek dla młodzieży w kręgu literatury anglojęzycznej.  więcej

Dwunastoletnia Kasieńka wyrusza z mamą z Gdańska do Coventry w Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu ojca, który wyjechał tam do pracy i słuch po nim zaginął. Idzie do nowej szkoły, gdzie z powodu słabszej znajomości języka i różnic związanych z pochodzeniem wszyscy traktują ją jak gorszą.

KASIEŃKA to pełna bliskich nastolatkom emocji opowieść o uprzedzeniach, walce o siebie wbrew przeciwnościom, przyjaźni, pierwszej miłości i sile, jaką może dać odkrywanie i realizacja swoich pasji. Co najważniejsze to opowieść dająca nadzieję i pokazująca, jak można zwyciężyć nawet w niesprzyjających okolicznościach. 

Pokazom spektaklu będą towarzyszyły warsztaty dla młodzieży wokół tematu wchodzenia w nowe środowisko, bycia nowym w jakimś miejscu. Będą też miały na celu wypracowanie z młodzieżą dobrych zasad, jak przyjmować nowe osoby, tak by pomóc im odnaleźć się w nowych okolicznościach. Ilość miejsc ograniczona.

Trailer spektaklu "Kasieńka"

Pokazy spektakli i warsztaty odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.