Tytuł


O!PLA - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji

O!PLA - Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji

Wszystkie prezentowane tytuły brały udział w 6. Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Wśród nich znalazły się filmy wyróżnione przez „największe Jury na świecie” – młodą ogólnopolską publiczność (ponad 16.000 młodych Jurorów!) z 66. miejscowości.

Rodzaje biletów


5.00 PLN
Balkon, Loża II, Loża III, Loża IV, Loża XI, Loża XII, Loża XIII, Parter

Wybierz terminFilmy podzielone są na dwa programy, zróżnicowane ze względu na wiek widzów, my zapraszamy najmłodszych na PROGRAM PRZEDSZKOLNY (45 min.)

Strona Festiwalu O!PLA: www.polskaanimacja.pl 

 

Program przedszkolny:

WIERCIMISIE: GDZIE JEST BUBI? (2016) Marzena Nehrebecka (Badi Badi)

W pewien bezchmurny wieczór mały wiercimiś Bubi, nie mogąc zasnąć, wspina się na drzewo, by podziwiać księżyc, gwiazdy i ciągnącą się po horyzont łąkę. Nieopatrznie wypowiada marzenie o lataniu. Nie wie, że podsłuchuje go tajemniczy stwór – Czarne Czupiradło. Pod pretekstem nocnej wycieczki Czarne Czupiradło namawia Bubiego na nocny lot.

 

AGI BAGI: URODZINOWY POMNIK WODZA (2016), Waldemar Mordarski (Badi Badi)

Wódz zarządza wybudowanie pomnika na swoją cześć. Niestety w trakcie budowy powstaje wielki bałagan. Wódz jak zwykle próbuje wymigać się od pracy, ale tym razem musi ponieść konsekwencje i posprzątać po sobie.

 

PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2017), Michał Rychławski (Strefa 57)

Animowana historia „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” to hołd złożony Julianowi Tuwimowi, najwybitniejszemu bajkopisarzowi w historii polskiej literatury dziecięcej. Jedna z ulubionych bajek z dzieciństwa twórcy animacji, którą po latach pokochali także jego synowie. Film powstał na prośbę jednego z nich. Pan Maluśkiewicz, prawdopodobnie krasnolud, postanawia odszukać największe stworzenie żyjące na Ziemi.

 

PAMIĘTNIK FLORKI III: PREZENT (2016), Janusz Martyn (ANIMA-POL)

„Prezent” to odcinek o urodzinach ukochanej babci Balbiny, na które Florka samodzielnie postanawia zrobić babci podarunek. Wkłada w niego wiele serce i wysiłku.

 

PAN TOTI I RYCERZE (2016), Grzegorz Handzlik (ORANGE Studio Animacji)

 

Pan Toti znajduje w kopalni mieszczącej się pod podłogą w jego domu, pudełko, z którego konstruuje wraz z Hehelem latającego smoka. Na wyspę przybywają rycerze, którzy zostawiają na brzegu jeziora swoje konie i zbroję, a następnie idą się kąpać. W tym czasie Bliźniaki przebierają się w ich stroje i niszczą blaszane konie. Rycerze rozpoczynają pościg za Bliźniakami.