Tytuł


Pożegnanie lata - koncerty: Czarne Kwiaty, Nocny Kochanek, stand-up: Elżbietańska na ostro w Tczewie

Pożegnanie lata - koncerty: Czarne Kwiaty, Nocny Kochanek, stand-up: Elżbietańska na ostro w Tczewie

Pożegnanie lata:
koncerty: Czarne Kwiaty i Nocny Kochanek
stand-up: "Elżbietańska na ostro w Tczewie"

Czarne Kwiaty

To formacja z Tczewa, której muzyczne korzenie sięgają hard rocka (jeszcze jako Black Flowers), a obecnie oscylują wokół bardzo energetycznego rock`n`rolla z elementami alternative, stoner oraz funk rocka.

Dwukrotni ćwierćfinaliści polsatowskiego Must Be The Music. Laureaci oraz uczestnicy wielu festiwali takich jak: Przystanek Woodstock, Heroes of Vintage, ENmusic Festival, UnderGramy, Festiwal Kolorów, Festiwal w Dolinie Charlotty, In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego, Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, Open Arts Festival. Ponadto uczestnicy koncertu z cyklu Metropolia jest Okey na żywo w Radiu Gdańsk, programu telewizyjnego Pomorze na weekend w TVP i wielu innych.

Każdy występ Czarnych Kwiatów to gwarancja solidnej dawki dobrej zabawy, która kryje się za połączeniem charyzmatycznego wokalu, potężnych gitarowych riffów oraz doskonałej sekcji rytmicznej. Zespół obecnie promuje swoją debiutancką płytę „Marzyciele”, ale ich koncerty przeplatane są również niepublikowanymi dotąd kawałkami, które ukażą się na kolejnym albumie.

Czarne Kwiaty mają na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak: Jarek Janiszewski (Belizna, Czarno Czarni), Adam Wendt, Romek Puchowski, Henryk Gołębiewski, Andriey Konstantinov (Nowosybirsk, Rosja). Zespół można usłyszeć na oficjalnym kanale YouTube, Facebook oraz w serwisach streamingowych takich jak Apple Music, Spotify, Tidal.

Członkowie zespołu:

Robert Czajkowski - gitary

Jacek Langowski - gitary

Michał Sarnowski - wokal

Zbigniew Sylwestrowicz - bębny

Mateusz Nowak - bas

 

Nocny Kochanek

To muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Tekstowo - mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko.

Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress. Wówczas reżyser Bartek Walaszek poprosił zespół o nagranie utworu o legendarnym już Docencie. „Minerał Fiutta” znalazł się w pełnometrażowej kreskówce „Kapitan Bomba - Zemsta Faranoa” i do tej pory pozostaje hymnem zespołu, skandowanym przez publikę na każdym koncercie. Zespół miał być chwilowym żartem i oddechem od poważnego grania w Night Mistress. Gdy okazało się, że rozbawił także publiczność, a i członkowie grupy czuli się lepiej w jajcarskim wydaniu, został z chłopakami na dłużej.

W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta studyjna Nocnego Kochanka o tajemniczym tytule „Hewi Metal”. Metalowa brać podzieliła się na kochających Kochanka i na tych, dla których żarty z metalu to żenada i przesada. Dzięki tej drugiej opinii powstał przekorny utwór tytułowy wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty Nocnego Kochanka „Zdrajcy Metalu”. Życie zespołu po premierze albumu zamieniło się w pasmo sukcesów. Ostatni rok w kalendarzu Nocnych Kochanków to między innymi zagranie przed grupą Scorpions w Ergo Arenie, czy możliwość wystąpienia na największym festiwalu w kraju – na Dużej Scenie Przystanku Woodstock, z którego to koncertu ukazało się DVD. Przez kilka lat grania zaliczyli już największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, ale nie wstydzą się i lubią wracać też do tych najmniejszych. To stali bywalcy Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, gdzie wyprzedzają bez problemu Metallikę, czy rankingu Turbo Top Antyradia i kilkudziesięciu innych zestawień mediów muzycznych. Od dłuższego czasu znani z wyprzedanych koncertów nawet pół roku przed występami. Hasło "sold out" pojawia się na ich plakatach już tak często, że często pojawiają się pytania, co to za support. Po roku intensywnej promocji albumu bez wsparcia dużej wytwórni i wielkich stacji radiowych „Zdrajcy Metalu” otrzymali status złotej płyty. Rok 2018 Nocny Kochanek przywitał koncertem pod Pałacem Kultury na 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz dwoma wyprzedanymi do ostatniego biletu występami w Progresji, z których ukaże się ich własne DVD. Ponadto, jesienią tego roku zamykają się w studiu, aby nagrać kolejny album…


Miasto: Skarżysko-Kamienna, Warszawa


Członkowie zespołu:

Krzysiek Sokołowski – wokal

Arek Majstrak – gitara

Artur Pochwała – bas

Robert Kazanowski – gitara

Artur Żurek – perkusja

Dyskografia:

2015.11.06 – Hewi Metal ----> 10 000 sprzedanych egzemplarzy

2017.01.13 – Zdrajcy Metalu ---> 20 000 sprzedanych egzemplarzy – STATUS ZŁOTEJ PŁYTY

https://nocnykochanek.pl

 

Stand-up "Elżbietańska na ostro w Tczewie" 

Plenerowa odsłona jednej z najstarszych imprez stand-upowych w Polsce: "Elżbietańskiej 6 na ostro". Tym razem wystąpią Adam Van Bendler, Paweł Chałupka i Wojtek Pięta. Całość jak zawsze poprowadzą Abelard Giza i Kacper Ruciński.

Wojtek Pięta - Wystąpił na scenach każdego z większych miast w Polsce oraz w telewizji w programie Kuby Wojewódzkiego i Comedy Central. Finalista Antrakt Stand-up Festiwal 2016. Brał udział w roastach: Tego Typa Mesa oraz Krzysztofa Skiby. Gospodarz sceny Stand-up Silesia, Stand-up Tarnów, a także krakowskich scen Stand-up w Zet Pe Te oraz w Bakałarzu. Autor kanału w serwisie youtube oraz improwizator sceniczny.

Paweł Chałupka - zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia z czasów pracy w gastronomii, jednak pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł. Nie zdziwcie się, jeśli jego występ nagle zacznie wykraczać znacznie poza ramy tradycyjnego stand-upu.

Adam Van Bendler - komik z Trójmiasta. Nosi czapkę, lubi zwierzęta i chamskie żarty. Sceniczny wulkan energii.